O nas

Dzień dobry! 

Cieszymy się, że odwiedziłeś naszą witrynę internetową. Na tej stronie napisaliśmy kilka słów konkretnie o nas – o adwentystach ze Zboru Łódź-Górna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Kościoła w ogóle zajrzyj do zakładki 'O Kościele’, a jeśli chcesz poznać szczegółową doktrynę wiary, kliknij podstronę 'W co wierzymy’.

A teraz zgodnie z obietnicą, kilka słów od nas o nas 🙂

Jesteśmy niewielką społecznością chrześcijańską, protestancką, jednak staramy się prężnie działać, zarówno w sferze duchowości religijnej jak i zaangażowania społecznego. 

Jesteśmy drugim, łódzkim Zborem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP, a jako że mieścimy się w dzielnicy Łódź-Górna, to taka jest też nasza nazwa: Zbór Łódź-Górna, lub w skrócie Adwentyści Łódź-Górna (pod taką nazwą znajdziecie nas na Instagramie, Facebooku i YouTube). 

Nasz kościół mieści się na osiedlu Górniak, przy jego wschodniej granicy z Zarzewem – mianowicie: ul. Płocka 28. Nabożeństwa odbywają się co tydzień, w sobotę, o godz. 10.30 i trwają zazwyczaj ok. 2h (w trakcie nabożeństwa można skorzystać z toalety, zazwyczaj jest też ok. 5-minutowa przerwa techniczna). 

Na terenie naszego Zboru działa zespół muzyczny, dzięki któremu zawsze nasza muzyka uwielbienia jest wykonywana na żywo. Kazania (homilie) rejestrujemy i publikujemy na YouTube. 

Ponadto, od marca 2022 prowadzimy schronisko dla uchodźców z Ukrainy, przez które przewinęło się już ok. 30 osób, a aktualnie przebywa 9 z nich. 

Jako wspólnota angażujemy się również w rozmaite wydarzenia charytatywne takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, co widać w tradycyjnie już organizowanych styczniowych koncertach. 

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas nabożeństwa, lub skontaktowania się z naszym pastorem, który służy wysłuchaniem, rozmową, modlitwą i – dla zainteresowanych – indywidualnym, darmowym kursem biblijnym.

Przewiń na górę