Nabożeństwa

Nasze nabożeństwa odbywają się co tydzień, w sobotę w godzinach 10.30-12.30, w kościele przy ul. Płockiej 28 w Łodzi.

Podczas nabożeństwa śpiewamy pieśni, modlimy się i czytamy Biblię. Ponadto bierzemy udział w tzw. „Szkole sobotniej” czyli moderowanej dyskusji nad zagadnieniami biblijnymi, do których przygotowujemy się w tygodniu (materiały znajdziesz tutaj) – każdy może wtedy zabrać głos w danym temacie. Szkoła sobotnia odbywa się zarówno w grupie polskojęzycznej jak i ukraińskojęzycznej.

Nabożeństwo zwieńczone jest nauczaniem (kazaniem) Słowa Bożego, które wygłaszają pastorzy (tak nasz, łódzki pastor jak i goście z różnych zakątków Polski) oraz osoby nieduchowne, ale obdarzone przez Boga darem wygłaszania Słowa (aktualny grafik znajdziesz tutaj). Nauczania Słowa Bożego rejestrujemy i zamieszczamy na kanale YouTube „Adwentyści Łódź-Górna”.

Tradycyjnie jest również czas kolekty dobrowolnych datków finansowych, z których część idzie na utrzymanie naszego budynku (rachunki, czynsz), a część na misję ewangelizacyjną, zarówno ogólnopolską jak i ogólnoświatową. Jeśli chciałbyś/abyś wesprzeć nas finansowo możesz dokonać również przelewu bankowego – dane znajdziesz w zakładce „Kontakt”.

Dla niektórych osób perspektywa 2,5 godzinnego nabożeństwa wydaje się z początku nieco przytłaczająca – zapewniamy jednak, że program naszych nabożeństw jest dynamiczny i raczej niemonotonny. Każdy może przyjść na dowolną godzinę i swobodnie opuścić nabożeństwo. Dostępna jest toaleta, a mniej więcej w połowie nabożeństwa zazwyczaj mamy krótką przerwę.

Kimkolwiek jesteś – zapraszamy Cię serdecznie. Do zobaczenia na Płockiej!

Przewiń na górę