Nabożeństwo Okręgu Łódzkiego 15.10.2022

W sobotę 15 października odbyło się drugie już w tym roku nabożeństwo Okręgu Łódzkiego. Tradycyjnie już spotkaliśmy się w gościnnych murach Kościoła Chrześcijan Baptystów przy ul. Nawrot 27. 

Nabożeństwo rozpoczęło się wspólnym śpiewem, które prowadził duet ze Zboru Łódź-Górna. Głównymi punktami programu były trzy rozważania biblijne. Pierwsze z nich było emocjonalną refleksja pastora Mirosława Karaudy na temat rachunku sumienia, podczas której mówca przeplatał własne doświadczenia ze słowami Psalmu 139. Drugim przemówieniem było dynamiczne wezwanie pastora Zbigniewa Makarewicza, abyśmy nie zasypiali, abyśmy czuwali, bo historia tego świata zbliża się do końca – a dokładniej – że jest już „za dwie dwunasta”. W trzeciej i ostatniej części nabożeństwa mogliśmy razem z pastorem Remigiuszem Krokiem przeanalizować lekcje wypływające z historii apostoła Piotra i Jego chodzeniu po wodzie „wśród fal”. Wszystkie trzy przemówienia były tłumaczone na język ukraiński dzięki życzliwości pastora Vasyla Abramiuka.

Panel dyskusyjny szkoły sobotniej prowadził pastor Grzegorz Korczyc, a nad organizacyjnym przebiegiem uroczystości czuwali pastorzy Czesław Czajka (senior Okręgu Łódzkiego) oraz pastor zborów łódzkich, Konrad Pasikowski. 

W przerwie, pod czujnym okiem diakonów ze Zboru Łódź-Widzew, wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z wody, herbat ziołowych oraz słodkich wypieków przygotowanych przez mieszkanki schroniska dla uchodźców z Ukrainy, które mieści się przy ul. Płockiej 28. Całość nabożeństwa była transmitowana na kanale YouTube Zboru Łódź-Widzew: Adwentyści Łódź, dzięki zaangażowaniu ekipy filmowej pod kierownictwem Irka Kowalczyka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, osobom zaangażowanym za zorganizowanie tego nabożeństwa, i przede wszystkim Bogu za Jego opiekę. Do zobaczenia na kolejnym nabożeństwie Okręgu Łódzkiego. 

pastor Konrad Pasikowski

Nabożeństwo Okręgu Łódzkiego 15.10.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę